Ohlášky

14. DUBNA 2019 – KVĚTNÁ NEDĚLE

• Dnes probíhá pravidelná měsíční sbírka na opravy farního kostela.

• Příští neděli bude sbírka na Arcibiskupský kněžský seminář v Olomouci. Všem dárcům Pán Bůh zaplať.

• Farní kavárna, farní knihovna i knihkupectví Hosana bude otevřena dnes v dopoledních hodinách. Všichni jste srdečně zváni.

• Křížová cesta bude dnes v 16.45 hodin. Poslední křížová cesta bude na Velký pátek rovněž v 16.45 hodin.

• Slovo života hnutí fokolare bude v pondělí 15. dubna po večerní mši svaté na faře.

• Příležitost ke svátosti smíření bude ještě v pondělí, v úterý a ve středu ráno od 6.15 hodin, v pondělí a ve středu večer od 17.00 hodin. Ve čtvrtek a v pátek se zpovídat již nebude.

• Ministrantská schůzka v úterý 16. dubna nebude. Sraz ministrantů na Zelený čtvrtek bude již v 16.45 hodin. Ministrantům připomínám Ministrantský den, který se uskuteční ve středu 1. května v Kněžském semináři v Olomouci. Prosím rodiče o spolupráci.

• Ve čtvrtek, v pátek a v sobotu nebudou ranní mše svaté.

• Bohoslužby velikonočního tridua:

Zelený čtvrtek  –  Mše svatá na památku Večeře Páně  bude v 17.30 hodin. Po mši svaté bude tichá  adorace v Getsemanské zahradě do 21.00 hodin.

Velký pátek – Den přísného postu. Velkopáteční obřady na památku Umučení Páně začnou v 17.30 hodin. Boží hrob bude přístupný po celou noc z pátku na sobotu a také během celé soboty. U Božího hrobu bude pokladnička, do které můžete přispět na podporu křesťanů ve Svaté zemi.

Bílá sobota – Vigilie Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně začne v 19.00 hodin. Je to nejvýznamnější bohoslužba celého roku – svěcení ohně, bohoslužba slova, křest dospělých, obnova křestního slibu a slavnost Vzkříšení.

V Krásně mše svatá v sobotu večer nebude.

• V neděli na Slavnost Zmrtvýchvstání Páně budou mše svaté v 6.30, v 8.00, v 9.30 hodin a večer poprvé v 18.30 hodin.

• Základní škola Salvátor děkuje všem za spolupráci při akci Misijní koláč. Všem, kdo pekli i kupovali, děkujeme za jejich štědrost. Bylo vybráno 14 901 Kč a odesláno na konto Papežského misijního díla.

• U oltáře sv. Terezky jsou velikonoční svíce. Můžete si je zakoupit v knihkupectví Hosana nebo přímo v kostele. Jsou vhodné pro sobotní velikonoční vigilii.

• Pokladničky postní almužny můžete odevzdávat do připravených krabic u bočních oltářů.

• Pochod pro život a rodinu bude v sobotu 27. dubna v Praze. Pro ty, kdo by se chtěli zúčastnit,  informace na plakátku nebo na internetu.

7. DUBNA 2019 – 5. NEDĚLE V POSTNÍ

• Nyní při ohláškách probíhá obvyklá sbírka. Příští neděli bude pravidelná měsíční sbírka na opravy farního kostela.

• Dnes bude ve farním kostele v 16.00 hodin dramaticky ztvárněná křížová cesta. Všichni jste srdečně zváni.

• Křížovou cestu v pátek 12. dubna v 16.45 hodin povede ZŠ Salvátor.

• Dnes probíhá tradiční akce Misijní koláč. Zakoupením koláče po každé dopolední mši svaté můžete podpořit Papežské misijní dílo. Díky všem, kdo koláče napekli i prodávali.

• Příprava dospělých na biřmování bude v pondělí 8. dubna v 18.30 hodin na faře.

• Příprava dětí na 1. svaté přijímání bude ve čtvrtek 11. dubna v 16.00 hodin ve farním kostele.

• Mše svatá ke cti Ducha svatého bude v pátek 12. dubna v 17.30 hodin. Zpívat při ní budou děti ze ZŠ Salvátor.

• Příprava na biřmování pro mladší biřmovance v pátek 12. dubna nebude.

• Odjezd autobusu na Arcidiecézní setkání mladých v Přerově bude v sobotu 13. dubna v 7.30 hodin z autobusového nádraží ve Valašském Meziříčí. Je možné se ještě přihlásit ve farní kanceláři. Prosím biřmovance, aby co nejdříve odevzdali přihlášky nebo omluvenky.

• V sobotu 13. dubna bude v naší farnosti zpovědní den od 8.00 do 11.00 hodin. Přijedou zpovídat kněží z jiných farností. Využijte této příležitosti. Není dobré nechávat zpověď až na Svatý týden.

• Příští neděli 14. dubna bude Květná neděle. Připomeneme si vjezd Pána Ježíše do Jeruzaléma. Svěcení ratolestí proběhne na začátku každé mše svaté. Kočičky si vezměte s sebou.

• Příští neděli při mši svaté v 9.30 hodin bude zpívat naše schola.

• Farní kavárna, farní knihovna i knihkupectví Hosana bude otevřena příští neděli 14. dubna.

• Schránky postní almužny můžete odevzdat příští neděli. Charita prosí, abyste uvedli účel, na který chcete našetřené finance darovat, případně můžete do pokladničky vložit papírek s kontaktem na konkrétního člověka nebo rodinu, které byste chtěli pomoci v jejich tíživé životní situaci. Smyslem Postní almužny je, aby se finance vrátily do místní komunity a cíleně pomohly, kde je potřeba. Jen díky vašemu zájmu o své okolí můžeme pomoci i těm, kteří to potřebují a ostýchají se o pomoc požádat.

• Farnost Hošťálková pořádá pod vedením svého faráře P. Jerzyho Szwarce výlet na polsko-slovenskou Spiš (plavba po Dunajci k Červenému Klášteru, zastávka ve Vysokých Tatrách atd.) Informace a kontakt pro přihlášení jsou na plakátku.

• Děti dostanou kartičku do krabičky.