Aktuality z farnosti, děkanátu i z diecéze

• V pátek 25.května 2018 se koná každoroční mezinárodní akce Noc kostelů.
    Program akcí v kostelích ve Valašském Meziříčí a Lešné:

Kostel Nanebevzetí Panny Marie (u náměstí)

Kostel sv. Jakuba Většího (Krásno n.Bečvou)

Evangelický kostel (park Botanika)

Kostel sv. Michaela Archanděla (Lešná)

• Koncert pěveckého sboru Cantio se uskuteční v rámci Noci kostelů v pátek 25.května 2018 ve 21 hodin v kostele sv.Jakuba v Krásně.

• Děkanátní pouť rodin ke sv. Zdislavě se uskuteční v sobotu 9.června na Prostřední Bečvě. Bližší informace na plakátku.

• Česká křesťanská akademie zve na přednášku historika umění doc. Ivana Folettiho na téma "Má migrace značku? O oltáři svatého Ambrože a rasizmu (již) ve středověku". Přednáška se uskuteční ve středu 23. května v 17 hodin ve freskovém sále zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí.

• Diakonie ČCE ve Valašském Meziříčí nabízí služby poradny pro pečující o blízkého člověka (nemoc, stáří). Bližší informace zde.

• Středisko Diakonie ve Valašském Meziříčí pořádá sbírku na otevření obchodu SECONDHELP v Kopřivnici, kde budou zaměstnáni lidé se zdravotním postižením. Bližší informace a možnost přispět na webu http://www.darujspravne.cz/prace-jako-soucast-zivota

• V neděli 27.května 2018 se uskuteční den Diakonie ČCE – střediska ve Valašském Meziříčí.

• Duchovní cvičení pro dívky od 17 do 30 let s P.Petrem Kříbkem a se sestrami boromejkami se uskuteční 26.-31.8.2018 v Hutisku-Solanci. Bližší informace na plakátku

• Na Youtube jsou k dispozici záznamy nedávných přednášek České křesťanské akademie

• Informace o poradenství Centra pro rodinu Olomouc

• Unikátní fotografie třech posledních papežů. Oni nevěděli, ale Bůh již věděl…  Tři papežové