Pořad bohoslužeb

POŘAD BOHOSLUŽEB ŘKF VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
od 28.4. do 5.5.2024 - 18. týden

neděle 28.4. 5. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za živou a + rodinu Mužíkovu a Cabákovu a za duše v očistci
08:00 za + Jaroslava Otáhala, živou a + rodinu Poláchovu a Petříkovu a za duše v očistci
09:30 za + manžela, rodiče z obou stran, + bratry, + sestru, živou rodinu a za duše v očistci
18:30 za farníky
pondělí 29.4. svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za Boží požehnání a milosrdenství pro živou a + rodinu a za duše v očistci
17:30 za + dceru při příležitosti prvního výročí úmrtí, za + rodiče, sourozence, živou rodinu a za duše v očistci
úterý 30.4. sv. Zikmunda, mučedníka
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za + tatínka, + maminku, jejich + rodiče a sourozence,   živou a + rodinu a za duše v očistci
17:00 Večeřadlo Fatimského apoštolátu
středa 1.5. sv. Josefa dělníka
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za Boží požehnání a ochranu Panny Marie pro pravnoučata a jejich rodiče a za duše v očistci
17:30 za + kmotry, jejich rodiny a za duše v očistci
čtvrtek 2.5. památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za + Zdeňka Podešvu, jeho + manželku, živou rodinu   a za duše v očistci
18:00 Adorace
pátek 3.5. svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 na poděkování za přijatá dobrodiní a na úmysl dárce
17:30 za Boží požehnání pro těžce zkoušenou rodinu
sobota 4.5. sobota 5. velikonočního týdne
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za živé a + členky živého růžence a za duše v očistci
Filiální kostel sv. Jakuba 17:30 Krásno –  za + Annu Tovaryšovou, + tři bratry a jejich + manželky a za duše v očistci
neděle 5.5. 6. NEDĚLE VELIKONOČNÍ
Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie 06:30 za farníky
08:00 za + rodiče Janišovy
09:30 na poděkování za 60 let života s prosbou o Boží požehnání, ochranu Panny Marie a dar zdraví do dalších let
18:30 na poděkování za 70 let života, za syna v nesnázích, za živou a + rodinu Stodůlkovu a za duše v očistci

OHLÁŠKY – 28. dubna 2024
5. neděle velikonoční

• Dnes probíhá obvyklá sbírka. Příští neděli bude sbírka na pronásledované křesťany.
  • Minulou neděli byla sbírka na rekonstrukci budovy. Celkem jste darovali 74 650 Kč. Všem dárcům Pán Bůh zaplať.
  • Svátky v příštím týdnu:
    • Pondělí – Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
    • Středa – Památka sv. Josefa, dělníka
    • Čtvrtek – Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve a zároveň den modliteb za kněžská povolání
    • Pátek – Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů a zároveň první pátek v měsíci
    • Sobota – první sobota v měsíci
    • Příští neděle – den modliteb za pronásledované křesťany
  • Příprava na biřmování bude v pondělí 29. dubna v 18.30 v učebně na faře.
  • Příprava na 1. sv. přijímání bude ve čtvrtek 2. května v 16.00 hodin v kostele.
  • Májové pobožnosti budou v květnu po večerní mši svaté ve všední den (kromě prvního pátku). V kapli v Krhové každý den v 18.25 hodin, v Poličné ve středu a v pátek v 18.30.
  • Na první pátek 3. května bude po ranní i večerní mši svaté pobožnost k Srdci Páně. Výstav Nejsvětější svátosti oltářní bude po celý den. Po večerní mši svaté bude v 18.45 hodin společná hodinová adorace. Na adoraci jsou zváni všichni biřmovanci, jejich rodiče i biřmovací kmotři. Účast všech se bude zapisovat. Tichá adorace bude pokračovat po celou noc do 4.30 hodin, kdy následuje modlitba sv. růžence. Je třeba zabezpečit účast během dne. Zájemci ať se zapíší na arch, který je u nabídky novin.
  • Během týdne se bude zpovídat 15 minut před ranní a 30 minut před večerní mší svatou. Ve čtvrtek během adorace od 18.00 do 18.30. Na první sobotu 4. května se bude zpovídat ráno od 6.00 a od 7.15 do 8.00 hodin, večer u sv. Jakuba v Krásně  od 17.00 hodin.
  • Farní kavárna i knihovna bude otevřena příští neděli 5. května, v kavárně vás obslouží naši skauti.
  • Příští neděli 5. května při mši svaté v 18.30 bude zpívat sbor Cantio.
  • Orel Valašské Meziříčí zve na Orelskou pouť na Radhošť ve středu 1. května. Informace na nástěnce nebo na webu Matice Radhošťské. Ve stejný bude sloužit o. arcibiskup Josef Nuzík děkovnou mši svatou v 9.30 v kostele sv. Cyrila a Metoděje ve Vidči.
  • Arcidiecézní pouť k sv. Janu Sarkandrovi se uskuteční v sobotu 4. května. Mše svatá bude v 10.00 hodin v Olomoucké katedrále.
  • Děkanátní centrum pro rodinu a společenství EXODUS zve 11. května na Pouť rodin děkanátu Valašské Meziříčí na Svatý Hostýn. Bližší informace na plakátku ve vývěsce nebo na webových stránkách Centra pro rodinu a farnosti Valašské Meziříčí.
  • Na stolku u sv. Terezičky je Apoštolská exhortace papeže Františka o sv. Terezii z Lisieux. Cena 80 Kč.
  • Děti dostanou po mši svaté obrázek.
  • Dnes v 15.00 proběhne evangelizace na náměstí ve Valašském Meziříčí. Pomodlíme se nešpory, uslyšíme radostnou zvěst o vzkříšení Ježíše Krista a budeme se modlit za naše město. Všichni jste srdečně zváni.
POŘAD BOHOSLUŽEB I V APLIKACI
FARNOST DO KAPSY